Úspěchy žáků

Školní rok 2017/2018

Úspěchy našich žáků na soutěžích

Hledáme nejlepšího chemika regionu

Soutěž je určená žákům 8. a 9. ročníků ZŠ. Ze školního kola postoupila trojice děvčat ve složení Magdaléna Prečová, Vanda Slezáčková a Kristýna Jelčová do regionálního finále, které se konalo na SŠLCH v Olomouci. V součtu teoretických znalostí i praktických dovedností se na celkovém 1. místě umístila žákyně 9. B Magdaléna Prečová. Všem třem žákům gratulujeme.

 

Zeměpisná olympiáda

Stejně jako v předchozích letech se i letos na naší škole uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Napínavý průběh měla kategorie B, tzn. žáků 7. ročníků, kde zvítězil Samuel Záleský, a to těsně o půl bodu nad Josefem Saadem. Samuel naši školu následně skvěle reprezentoval v okresním kole zeměpisné olympiády, ve kterém obsadil 1. místo a nevedl si špatně ani v kole krajském, kde získal hezkou 8. pozici. Samovi děkujeme a těšíme se na školní kola v příštím roce.

 

Soutěž v jazyce anglickém kategorie I.A

Soutěže v  jazyce anglickém se již ve školním kole zúčastnilo úctyhodných 37 žáků 6. a 7. ročníků. Vítězem školního kola se stala Natálie Látalová. Druhé místo obsadil Max Horowitz a třetí pak Samuel Záleský. V okresním kole, kam mohl postoupit pouze jeden soutěžící, vybojovala Natálka vynikající 1. místo.

 

Matematická olympiáda a Matematický klokan

Mezi žáky prvního stupně je tradičně velký zájem o účast ve školním kole matematické olympiády. Ze školního kola postoupil Dalibor Přikryl, který v okresním kole vybojoval hezké 4. místo. Další úspěšní řešitelé okresního kola jsou Laura Míčková, Natálie Gallo a Pavla Jílková. Ziskem 3. místa v okresním kole soutěže nazvané Matematický klokan (kategorie Klokánek) nás potěšila Karolína Janků.

 

Všem účastníkům soutěží gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

 FOTOGALERIE